Toulavá kmera 2019

Vážení hosté, návštěvníci a fanoušci PRADĚDOVY GALERIE U HALOUZKŮ, kdo nestihl shlédnout dokument z cyklu TOULAVÁ KAMERA, který byl odvysílán 22. 12. 2019 na ČT1, nemusí být zklamán, máme ho pro vás! Stačí si ho už jen přehrát, a věnovat mu v předvánočním shonu pár minut, děkujeme vám a přejeme příjemné prožití svátků vánočních

Lesní slavnost lapků z Drakova 2019

V sobotu 20. 7. 2019 se nám na akci Lesní slavnost lapků z Drakova 2019 podařila premiérová show, ověřena správcem české Guinessovy knihy rekordů v Pelhřimově. Kdy jsme společně s mými syny Reném a Erikem, předvedli řezbářskou show, při které jsme se třemi motorovými pilami vyřezávali zároveň na jednom špalku. Důležitá je přesná koordinace a naše souhra, kde by každá sebemenší chybička nemusela dopadnout dobře. Budeme rádi, když se podíváte na přiložený videoklip. Hrdý otec, Jiří Halouzka.

Náš nový, společný rekord v Pelhřimově

Jiří Halouzka a jeho dva synové – Erik Halouzka a René Halouzka – dokázali společnými silami vyřezat z jednoho kusu lipového dřeva sovu o výšce 138 cm, maximální šířce 60 cm a obvodu v nejširším místě 170 cm. Součástí sochy je i podstavec, vysoký 45 cm a široký 60 cm. Na hrubé vyřezání tvaru sochy, které autorům zabralo 2:58 hod., byly použity výhradně motorové pily.

Slavnostní odhalení kohoutího maskota HC Olomouc

Mrkněte na krátké video se slavnostního odhalení kohoutího maskota HC Olomouc, která byla předána a slavnostně odhalena 10. 3. 2019, ve sportovním areálu TJ Sokolka, v Horce nad Moravou. Kus velké a pečlivé práce je za mnou, a já se mohu soustředit na další zajímavé projekty, které mě čekají.

Betlemářská tradice a největší betlém na světě

Podívejte se na novou video reportáž z naší Pradědovy galerie, která byla odvysílána dne 17. 12. 2018 v pořadu ČT: Dobré ráno. Je věnována betlemářské tradici, a největšímu betlému na světě, který najdete právě u nás a každým rokem se pod rukami uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky stále rozrůstá.

První spuštění 10m vodopádu

Dne 25.8.2018 jsme dokončili instalaci rozvodného potrubí na 10-ti metrový vodopád a po 3 letech intenzivní práce jsme při akci: UKONČENÍ LETNÍCH PRÁZDNIN spustili vodopád v plné síle, kdy bylo zapnuto 12 čerpadel o výkonu 240 tisíc litrů.

Pelhřimov – Město rekordů a kuriozit 2018

Perná příprava a úsilí obou adeptů přináší své ovoce a Pradědova galerie má své dva důstojné pokračovatele, kteří se stali 9. června 2018 českými rekordmany na náměstí v Pelhřimově, na tradičním festivalu českých rekordů: „Město rekordů a kuriozit 2018“, synové René a Erik tak úspěšně navazují na řemeslo svého otce, světového rekordmana, Jiřího Halouzky.

Řezbář z Guinnessovky

V Jiříkově na Bruntálsku rostou pod rukama Jiřího Halouzky dřevění obři. Dokumentární film České televize z cyklu Náš venkov připravil Aleš Koudela.Řezbář  Jiří Halouzka „zdědil“ své řemeslo po svém pradědovi i dědovi. Žije se svou rodinou ve vesničce Jiříkov na Bruntálsku, kde má i svou obrovskou Pradědovu galerii se spoustou soch v životní i nadživotní velikosti. Halouzka si libuje v těchto velkých sochách, i když mu dají mnohem více práce, spotřebuje více dřeva, víc si musí dát záležet na detailech sochy, které jsou mnohem více vidět. Ale většími sochami dělá i větší radost svým divákům. „Sám měřím dva metry a vážím 130 kilo a zálibu ve velkých sochách mám po svém dědovi, takže je to i naplnění rodinného odkazu“.

Kostel sv. Michaela Archanděla v Jiříkově

Dokumentární cyklus TV NOE představuje proces obnovy zdevastovaných chrámů. Jiříkovský kostel, původně zasvěcený sv. Jiří náležel v letech 1570 až 1624 luteránům, katolická církev, která chrám posléze opět převzala, jej roku 1655 obdařila novým patronem, sv. Michaelem Archandělem.

Největší betlém na světě – dokumentární reportáž

V Jiříkově u Rýmařova (vesnice se poprvé proslavila natáčením filmu Bohdana Slámy: Divoké včely) žije autor a majitel největšího betlému na světě a mnoha dalších podivuhodností, umělecký řezbář Jiří Halouzka. Řemeslo se v jeho rodině dědí už tři generace a na kreativitě a rychlosti tvorby páně Halouzkovy je to vidět, v jeho dřevěné galerii se lze procházet celé hodiny. A když Vás exponáty unaví, můžete si jít pohladit daňky nebo dát řeč s řezbářem samotným. Na kus řeči se do Jiříkova stavil i náš tým Aktuálně.cz.

Setkání řezbářů na Jasence

Dokumentární reportáž filmového studia Jasenka o setkání řezbářů na Jasence v Beskydech.

Mega řezbář v České knize rekordů

Jiří Halouzka je dlouholetým spolupracovníkem pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit a ve své Pradědově galerii v Jiříkově (i okolí) vystavuje mnohá umělecká díla zapsaná do České knihy rekordů. V pelhřimovské expozici Zlaté české ručičky sídlí jeho ježek s rekordním počtem bodlin, přijďte se na něj a stovky dalších exponátů podívat.